Diagnoza
Podstawą skutecznej terapii jest rzetelne badanie pacjenta. Składa się ono z wywiadu, badania funkcjonalnego oraz oceny wyniku badań dodatkowych. Dobra diagnoza jest fundamentem prawidłowego leczenia. Czasami ból w jednym miejscu np. kolanie, barku może mieć swoją odległą przyczynę w kręgosłupie lub w mięśniach daleko od miejsca bólowego.
Plan leczenia
Na podstawie prawidłowej diagnozy przedstawiam pacjentowi plan terapii. Uwzględnia on przyczyny zgłaszanych dolegliwości, odpowiednie metody leczenia, możliwości i uwarunkowania pacjenta. Po akceptacji i wyjaśnieniu wątpliwości oraz istoty problemu z którym zgłasza się pacjent przystępujemy do terapii.
Terapia
Pracując zgodnie z medycyną opartą na faktach wybieram techniki i metody o udowodnionym działaniu. Techniki, które wykorzystuję pozwalają mi skrócić czas terapii do niezbędnego minimum ograniczonego głównie fizjologią organizmu (np. długością gojenia się tkanek, lub procesu zapalnego). Posiadana przeze mnie wiedza i odpowiedzialność gwarantują bezpieczeństwo i komfort moim pacjentom.
Zalecenia
Swoim pacjentom przedstawiam zalecenia odnośnie postępowania w domu, w pracy i przy innych formach aktywności. Pacjent wychodząc ode mnie z gabinetu ma wyjaśnioną przyczynę swoich dolegliwości, przebieg terapii oraz możliwe odczucia w trakcie jej trwania. Ma również możliwość kontaktu telefonicznego lub e-mailowego między wizytami w celu rozwiania wszelkich pojawiających się wątpliwości.
Kontrola
Elementem prawidłowego leczenia jest kontrola jego przebiegu i ewentualne modyfikacje na podstawie bieżącego stanu klinicznego. Kontakt między pacjentem a terapeutą jest bardzo ważny dla skuteczności większości terapii.